نکاتی که حتما بایستی در مورد فیلترهای تصفیه آب بدانید

خریدار بایستی قبل از نصب هر نوع فيلتري بر روی دستگاه خود ، مشخص نماید هدف از تعویض فیلتر، کاهش آلودگي می باشد يا حذف املاح اضافي. و بعد از مشخص نمودن اين موضوع، بايستی فيلتر یا فیلترهای مناسب را انتخاب نماید. و براي اين كار بایستی با افراد متخصص مشورت نماید و نبايستی تحت‌تاثير تبليغات فروشندگان و تولید کنندگان ( غیر مجاز ) قرار گیرد.
2. خریدار بایستی بداند نیاز است تا گاهی به علت آلودگي آب، فيلترهای تصفیه را زودتر از زمانشان تعويض نماید وگرنه بایستی با توجه به رنگ، بو و طعم آب اقدام به تعویض فیلتر نماید.
3. بهترين فيلترهايی که میشود توصیه کرد برای تصفيه آب، فيلترهاي تفاضل درجه جنبشي يا KDF می باشند که متاسفانه در کشور عزیزمان به دليل گران بودن ، این نوع فیلترها مورد استفاده مشتریان قرار نمیگیرد.
4. خريداران باستی در هنگام خرید به خدمات پس از فروشي كه توليدكنندگان فیلترهای تصفیه براي آنان در نظر گرفته اند توجه لازم را داشته باشند به دلیل آنکه شرایط نگهداري و تعويض فيلترهای تصفیه هم بايستی به وسيله تولید کنندگان و فروشندگان پيگيري شود .
( فيلترها بطور مستقيم با سلامت اشخاص سروکار دارند )
آیا تعداد بیشتر فیلترهای دستگاههای تصفیه آب به معنای تصفیه بهتر آب آشامیدنی می باشد:

آیا تعداد بیشتر فیلترهای دستگاههای تصفیه آب به معنای تصفیه بهتر آب آشامیدنی می باشد:
تعداد فیلترهای بیشتر دستگاه تصفیه آب به معنای تصفیه آب بهتر نمی باشد. بلکه ملاک کیفیت آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه به نوع فیلترها و تکنولوژی به کار رفته در دستگاههای تصفیه آب می باشد . پس در هنگام خرید توجه خریدار قبل از اینکه فقط به تعداد فیلترهای تصفیه آب توجه داشته باشد ،بایستی در ابتدا به تکنولوژی به کار رفته در مراحل تصفیه آب دقت نماید.
برخی از فروشندگان ناآگاه دستگاههای تصفیه آب با تبلیغات نادرست دستگاههای خود ، تعداد بیشتر فیلترها را نشانه برتری و کیفیت بالای تصفیه آب آشامیدنی دستگاههای خود مطرح می کنند. در صورتیکه نه تنها اینگونه نمی باشد بلکه گاهی وجود تعداد مراحل بیشتر فیلتر دستگاههای تصفیه آب می تواند غیر ضروری و هزینه بر باشد.